Znajdziesz nas nas

KALENDARIUM IMPREZ REGIONALNYCH

Koncerty, festiwale, jarmarki, pikniki, rajdy i zawody sportowe to nie lada atrakcje w Górach Świętokrzyskich, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. To także doskonały element promocyjny naszego regionu.

MARZEC

SUCHEDNIOWSKA WIOSNA TEATRALNA – impreza promująca młode talenty. Jej uczestnikami są uczniowie miejscowych placówek oświatowych.

KWIECIEŃ

ŚWIĘTOKRZYSKIE ŚWIĘTOWANIE W MOSTKACH – impreza folklorystyczna z udziałem zespołów regionalnych, promująca obrzędy, zwyczaje, stroje, wyroby sztuki ludowej oraz potrawy ziemi świętokrzyskiej.

MAJ

OGÓLNOPOLSKI RAJD „NAD KAMIENNĄ” – wiedzie przez ziemie, które kiedyś należały do Opactwa Cystersów w Wąchocku.

PIKNIK ARCHEOLOGICZNY RYDNO W WĄCHOCKU – impreza skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Mają oni niepowtarzalną okazję do zapoznania się z życiem swoich praprzodków.

FESTIWAL WĘDROWANIA – impreza, która łączy ze sobą turystykę aktywną, edukację i sztukę. W programie spektakle plenerowe, rajdy piesze i rowerowe najpiękniejszymi trasami Gór Świętokrzyskich, akcje plastyczne, warsztaty teatralne, koncerty i dyskusje ekologiczne. Festiwal kończy się w czerwcu.

CZERWIEC

KRAJOWY TURNEJ SOŁTYSÓW W WĄCHOCKU – konkurencje sportowe, przyprawiające o zawrót głowy. Sołtysi rywalizują ze sobą przez dwa dni o cenne nagrody.

DZIEŃ ŚWIĘTOKRZYSKIEJ TRUSKAWKI – podczas festynu odbywają się Mistrzostwa Świata w Szypułkowaniu Truskawek. Można tu także posłucha muzyki i zakupić dzieła twórców ludowych.

DNI WĄCHOCKA – przybyłych gości bawią kabarety. Warto tu przyjechać, by zasmakować wąchockiego humoru.

FESTYN ŚWIĘTOJANKI W SUCHENIOWIE – wspaniała plenerowa impreza kulturalno-rekreacyjna z udziałem znanych artystów. W programie liczne konkursy związane z tradycją świętojańską i wspaniały pokaz sztucznych ogni.

ŚWIĘTO CHLEBA W TOKARNI – impreza plenerowa, prezentująca bogatą tradycję związaną z wypiekiem chleba.

SPOTKANIE W KULTURĄ ŻYDOWSKĄ W CHMIELNIKU – w odtworzonym żydowskim miasteczku są przygotowywane stoiska z kulinarnymi smakołykami kuchni żydowskiej.

LIPIEC

DNI BODZENTYNA – to występy kabaretów, zespołów ludowych, gwiazd muzyki rozrywkowej i pokaz sztucznych ogni.

SIERPIEŃ

ŚWIĘTO ŚLIWKI W SZYDŁOWIE – wszystko o śliwce i ze śliwką – degustacje i prezentacje.

DOŻYNKI GMINNE – święto plonów pełne folkloru, barwnych korowodów i wiejskiej zabawy.

WRZESIEŃ

ŚWIĘTO JABŁKOBRANIA W OBRAZOWIE – tym razem wszystko o jabłku i z jabłkiem w tle – degustacje i prezentacje.

PAŹDZIERNIK

DARY JESIENI W TOKARNI – czyli pokaz szatkowania i kiszenia kapusty, obróbki lnu, prezentacja płodów rolnych, wspólne pieczenie ziemniaków, prezentacja danych maszyn i narzędzi rolniczych.

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE W TRADYCJĄ.

< Powrót do poprzedniej